Dětský letní komplet – kalhoty a bolerko

Jak se vám líbí tento návod?
[ Celkem: 3 Průměrně: 4.3]

Dívčí letní sportovní oblek háčkovaný z pestrých přízí dlouhými sloupkyVelikost:

na 8 – 10 let

Spotřeba:

200 g růžové, 200 g oranžové, 200 g fialové a 200 g černé příze střední síly, háček č. 4.

Vzor:

Dlouhé sloupky

Zkušební vzorek:

20 sloupků a 11 řad = 10 x 10 cm

Postup práce:

Horní část oblečku – zadní díl:
Začínáme spodním příčným pruhem. Uháčkujeme 12 řetízkových ok + 2 oka na obrácení růžovou přízí a pokračujeme základním vzorem do výšky 28 cm = 30 řad v těchto barvách: * 2 řady růžovou, 2 řady oranžovou, 2 řady fialovou, 2 řady černou = 8 řad; opakujeme od * ještě 2x a končíme 4 růžovými řadami.
K hornímu (pravému okraji dílu přiháčkujeme 56 dlouhých sloupků oranžovou přízí a pokračujeme těmito barvami: 5 řad oranžovou, 3 řady fialovou, 2 řady černou, 3 řady růžovou, 1 řada oranžovou a 2 řady fialovou.

Přední díl horní části háčkujeme jako zadní až k výstřihu: pro výstřih vynecháme ve 3. řadě fialového proužku 40 prostředních sloupků a dokončíme každou polovinu v šíři 8 sloupků zvlášť ve stejných pruzích jako u zadního dílu.

Rukávy začínáme od koule, shora. Do růžového řetízku v délce 64 ok + 2 oka na obrácení háčkujeme střídavě řadu dlouhých a krátkých sloupků (celkem 6x) v barvách jako u předchozích dílů. U stran rukávů háčkujeme v řadách dlouhých sloupků na začátku vždy 12 krátkých sloupků a 2 polosloupky, na konci postupujeme opačně: 2 polosloupky a 12 krátkých sloupků.

Dokončení:
Díly vypneme, navlhčíme a necháme uschnout. Sešijeme. Postranní švy sešijeme  pouze do výšky 5 cm, ostatní části tvoří průramky. Výstřih obháčkujeme třemi řadami krátkých sloupků, v rozích vždy po jednom sloupku v každém kole vynecháme, aby lem dobře přiléhal. Dolní okraj obháčkujeme řadou dlouhých sloupků. Do průramků vsadíme rukávy začáteční řadou.

Kalhoty – pravá nohavička:
Háčkujeme shora dolů. Fialovou přízí uháčkujeme 18 řetízkových ok + 2 oka na obrácení a pokračujeme základním vzorem. Na konci řady připojíme znovu řetízek v délce 18 ok + 2 oka na obrácení. Háčkujeme zpět a na konci řady opět připojíme řetízek 18 ok + 2 oka na obrácení, takže získáme šířku 56 sloupků. Pokračujeme v pruzích: 2 řady fialové, 4 řady oranžové, 2 řady růžové, 6 řad černých, 5 řad fialových, 3 řady oranžové, 5 řad růžových, 1 řada černá. 3 řady fialové, 6 řad oranžových, 3 řady růžové, 2 řady černé, 4 řady fialové, 1 řada oranžová, 5 řad růžových, 3 řady černé, 2 řady fialové, 5 řad oranžových a 4 řady růžové – celkem 66 řad. Přitom pro rozšíření nohaviček přidáme u stran 16x 1 sloupek v každé 4. řadě = 88 sloupků.
Levou nohavičku uháčkujeme jako protějšek.

Dokončení:
Díly vypneme, navlhčíme a necháme uschnout. Nohavičky sešijeme kromě 18 cm předního švu shora. K tomuto rozparečku přiháčkujeme na každé straně 4 řady krátkých sloupků (v šíři 30 sloupků) černou přízí. Ve 3. řadě pravého okraje vytvoříme 5 knoflíkových dírek tak, že vždy 2 krátké sloupky přejdeme 2 řetízkovými oky, do nichž v následující řadě vháčkujeme opět 2 krátké sloupky. Na levý okraj našijeme knoflíčky. Horní okraj kalhot podložíme gumou a dolní okraj nohaviček obháčkujeme krátkými sloupky.

Detailní obrázky:

 

 

Komentáře jsou vypnuty.