Dětská vesta tvaru T

Jak se vám líbí tento návod?
[ Celkem: 1 Průměrně: 5]

Dětská pruhovaná vesta s krátkými rukávy
Pestrá dětská vesta s krátkými rukávy, háčkovaná dlouhými sloupky v prodlouženém „T“ tvaru.

Velikost: na výšku 116 cm (věk cca 6 let)

Spotřeba:

  • po 50 g modré, červené, oranžové, žluté a zelené středně silné pletací příze.
  • háček č. 3,5
  • 3 knoflíky o průměru 15 mm

Vzor: dlouhé sloupky

Proužky: po dvou modrých řadách střídáme * po jedné řadě v červené, oranžové, žluté, zelené a modré barvě. Opakujeme od *.

Hustota vzoru: 25 dlouhých sloupků do výšky 14 řad = 11 x 11 cm.


Postup práce:

Zadní díl
Začneme modrou přízí řetízkem v délce 100 ok, háčkujeme dlouhé sloupky v proužcích = 98 sloupků v řadě. U stran ubereme ve 2. řadě a ještě 10x v každé 4. řadě po jednom sloupku (na celkových 76 sloupků). Po 41. (zelené) řadě – ve výšce 32 cm od poč. řetízku uháčkujeme ještě 2 řady modré a díl rovně ukončíme.

Levý přední díl
Začneme modrým řetízkem na 45 ok (pro 43 sloupky) a háčkujeme proužkovým vzorem z dlouhých sloupků; u postranního švu (pravý okraj) díl zužujeme jako vzadu, přední okraj je rovný. Díl ukončíme ve stejné výši jako zadní díl řadou 32 sloupků.

Pravý přední díl uháčkujeme jako protějšek.

Sedlo s krátkými rukávky háčkujeme na šířku.
Začínáme modrým řetízkem v délce 75 ok pro 73 dlouhých sloupků. Po 26. (zelené) řadě, tj. ve výšce 20,5 cm od začátku vynecháme pro výstřih 26.-55. sloupek a pokračujeme v háčkování sedla zadního dílu nad 1. až 25. sloupkem řady. Po 8. řadě dosáhneme středu vzadu, uháčkujeme dalších 8 řad jako začátek 2. poloviny zadního dílu a práci přerušíme. Pokračujeme nad 56.-73. sloupkem, tj. přední částí sedla. Uháčkujeme 5 řad, práci přerušíme a pro 2. polovinu sedla předního dílu uháčkujeme ze zelené příze řetízek v délce 20 ok pro 18 sloupků. Po 5. řadě připojíme pro spojení sedla předního a zadního dílu 30 řetízkových ok ze zelené příze a pokračujeme opět v celé šíři. Ukončíme dvěma modrými řadami.

Kapsa (2x)
Začneme modrou přízí řetízkem na 29 ok pro 27 sloupků. Háčkujeme proužkovým vzorem rovně do výšky 16 řad a rovně ukončíme.


Dokončení:
Hotové díly vypneme podle střihu, navlhčíme a necháme uschnout. Sešijeme zadní díl a oba přední díly v postranních švech, našijeme sedlo se sešitými rukávy. Přední okraje a výstřih obháčkujeme 4 řadami polosloupků z modré příze. V rozích výstřihu spojíme vždy 3 sloupky u vrcholů v jedno očko, aby lem neodstával. Ve 2, řadě lemu pravého předního dílu vypracujeme 3 knoflíkové dírky: pro 1. dírku přejdeme ve výšce24 cm zdola 3 sloupky třemi řet. oky, další 2 knoflíkové dírky vytvoříme stejně, vždy 7 cm nad předchozí. Na přední díly našijeme kapsy. Proti knoflíkovým dírkám přišijeme knoflíky. Spojení sedla se základními díly ozdobíme třásněmi (vždy 5 nití v délce 10 cm), které zasmykujeme ve vzdálenosti cca 2 cm od sebe.

Nákres (rozměry v cm):


Komentáře jsou vypnuty.