Letní pulovr s rybičkami

Jak se vám líbí tento návod?
[ Celkem: 2 Průměrně: 5]


Pulovr háčkovaný filetovou technikou s obrázkem

Návod na dámský háčkovaný pulovr
Velikosti: 38/40 (40/42)
Údaje pro větší velikost jsou v závorkách. Je-li uvedem jen jeden údaj, platí pro obě velikosti.

Potřeby:

  • 600 (650) g bílé příze Silia (zn. Jaeger, 100% bavlna, v délce 140 m na 50 g) nebo jiná bavlněná příze podobné síly a návinu.
  • háček č. 3

Vzory a techniky:
— Filetová technika: Háčkujeme podle schématu. Počet ok dělitelný 3 + 3 řet. oka na otočení, jako náhrada za 1. dlouhý sloupek v následující řadě.
— Motivy: Pracujeme podle schématu filetovou technikou. Schéma znázorňuje přední, popř. zadní díl, jakož i rukáv (= silně vytištěný obrys uvnitř schématu).

Schéma obrázku

Hustota vzoru: 26 ok a 10,5 řady = 10 x 10 cm

Postup práce:

Předí a zadní díl:
Začneme na 144 (156) řet. ok + 3 řet. oka na otočení a háčkujeme podle schématu – šipky „A“ – „B“ („C“ – „D“) filetovou technikou. Ujímání pro krční výstřih provedeme tak, jak je ve schématu naznačeno. Proto na konci řady necháme poslední čtvereček neuháčkovaný, popř. přejdeme řet. okem na začátek řady. Ve výšce 69 cm = 72 řad od začátku přízi protáhneme a díl ukončíme.

Rukáv:
Začneme na 78 řet. ok + 3 oka na otočení a háčkujeme podle schématu. Přidávání pro rozšíření rukávu provedeme tak, jak je naznačeno. Přidáváme takto: Na konci řady pleteme o 6 řet. ok více (= 3 řet oka jako náhrada za 1. čtvereček následující řady a 3 řet. oka na obrácení.) Ve výšce 43 cm = 45 řad od začátku práci ukončíme.Dokončení:
Sešijeme švy, přičemž u postranních švů necháme horních 30 cm volných pro vsazení rukávů. Okraj krčního výstřihu a všechny okraje obháčkujeme 1 kruhovou řadou krátkými sloupky a 1 kruhovou řadou mušliček (tj. * 1 pevné oko, 2 kr. sloupky předcházející řady vynecháme, do následujícího kr. sloupku uháčkujeme 7 dl. sl., 2 kr. sl. předcházející řady vynecháme, od * stále opakujeme). Vsadíme rukávy.

Nákres střihu (rozměry v cm)

Komentáře jsou vypnuty.