Vestička a čepice

Jak se vám líbí tento návod?
[ Celkem: 2 Průměrně: 5]
Háčkovaná dětská vestička s čepičkou

Návod i obrázek modelu pochází z dílny Ivany Albrechtové. Přízi na pletení modelu nakoupíte nejlépe v prodejnách a e-shopu Vlnika

Velikost: 1-2 roky

Potřeby:
* po 50 g klasické příze Tera (zn. Vlnika) v černé a žluté barvě, žinylková příze Tesa (zn. Vlnika) 100g ve žluté barvě (odstín č. 8) a 50g černé (odstín č. 12). (Příze Tesa již není v nabídce. Lze použít přízi obdobného vzhledu a síly, např. Rachel nebo Rainbow.)
* háček č. 5
* 4 knoflíky

Háčkujeme dvojitým vláknem: 1 vlákno příze žinylkové a 1 vlákno příze klasické ve stejné barvě.
Žlutou přízí háčkujeme dlouhými sloupky vpíchnutými mezi sloupky předchozí řady. Černou přízí háčkujeme 2 řady krátkých sloupků.

VESTIČKA

Začneme od zadního dílu na 30 řet. ok + 2 oka na otočení, uháčkujeme 2 řady dl. sl. černou přízí. Dál střídáme 2 řady dl. sl. žlutou přízí a 2 řady kr.sl. černou přízí. Po 3 černých pruzích ned černým lemem pokračujeme jen žlutou do celkové výšky 30 cm. Nyní řadu rozdělíme na 3 x 10 sloupků.

Pokračujeme háčkováním předního dílu. Na prvních 10 sloupků uháčkujeme 2 řady rovně a dále na straně výstřihu přidáváme v každé řadě 1 sloupek v kraji až do počtu 17 dl. sl. v řadě. Následně již háčkujeme rovně a vytváříme barevné pruhy stejně jako na zadním díle.

Druhou část předního dílu doháčkujeme stejně.
Pak sháčkujeme postranní švy do výšky 18 cm a pro rukávek obháčkujeme průramek 2 řadami dl. sloupků.
Poslední řadu háčkujeme černou přízí krátkými sloupky. Druhý průramek obháčkujeme stejně. Přední díly a výstřih též obháčkujeme jednou řadou krátkých sloupků černou přízí.
Na pravém díle vytvoříme 4 knoflíkové dírky.
Nakonec vše začistíme a našijeme knoflíky.

ČEPIČKA

Začneme na 40 řet. ok + 2 oka na otočení jen dlouhými sloupky. Černou a žlutou přízi střídáme po 1 řadě. Ve výšce 12 cm dokunčujeme žlutou přízí a uzavíráme postupně takto: v řadách přeskočíme každý 8. sloupek, pak každý 6. sloupek, pak každý 2. sloupek. Zbylé sloupky stáhneme do uzavření. Vytvoříme bambuli ze zbytků přízí a našijeme ji na čepici.

Komentáře jsou vypnuty.